Edytorial

„Europa kopie swój własny grób”

Lidia Dudkiewicz, Redaktor Naczelna „Niedzieli”

Włoska pisarka Oriana Fallaci, należąca do najsłynniejszych dziennikarzy XX wieku, już kilka dekad temu otwarcie ostrzegała przed islamem, który zaczynał zalewać Europę. To ona powiedziała, że „Europa nie jest już Europą, ale Eurabią, która z powodu uległości wobec wroga, islamskiego nazizmu, kopie swój własny grób”.

Kategoryczna w poglądach Fallaci uważała, że tzw. umiarkowany islam nie istnieje, ponieważ jako taki jest sprzeczny z nakazami Koranu. Jej zdaniem, środowiska imigranckie nie są w stanie się zasymilować. Twierdziła, że „polityka wielokulturowości” poniosła klęskę. Po zamachu na Amerykę 11 września 2001 r., gdy terroryści uderzyli w wieże World Trade Center, tym bardziej zdecydowanie odrzucała tezy o istnieniu umiarkowanego islamu. Oto, co wtedy zanotowała: „To jest wojna, obudźcie się! Ludzie tacy jak Osama bin Laden chcą nas zniszczyć. Czują się uprawnieni do tego, żeby zabijać was i wasze dzieci tylko dlatego, że pijecie wino lub piwo, chodzicie do teatru lub kina, nosicie minispódniczki albo krótkie skarpetki...”. Fallaci z przerażeniem patrzyła, jak islam coraz bardziej wślizgiwał się w nasze życie. Pisała: „Kryje się za tym Europa bankierów, którzy wynaleźli farsę Unii Europejskiej (...). Europa sprzedająca się jak dziwka sułtanom, kalifom, wezyrom, najemnikom nowego Imperium Osmańskiego. A więc Eurabia”. Z drugiej strony włoska dziennikarka ostrzegała przed muzułmanami niemającymi poszanowania dla żadnych wartości tzw. „niewiernych”, których – w ich mniemaniu – można bezkarnie mordować. Trzeba dodać, że ekstremiści Państwa Islamskiego postrzegają Zachód jako ateistyczny i bezbożny. Europejczycy są więc uważani za przeciwników Pana Boga – „niewiernych”. Fallaci zapowiadała też katastrofalną zapaść demograficzną Zachodu. Zauważyła, że w kolejnych pokoleniach przynajmniej dwukrotnie przybywa muzułmanów, a nas, Europejczyków, ubywa nawet o połowę. Dziennikarka widziała w tym rodzaj wojennej strategii – podbój na drodze pokojowej, w którym bronią jest dzietność. Muzułmanie nie muszą nawet podkładać bomb pod europejskie czy amerykańskie drapacze chmur ani mierzyć do „niewiernych” z karabinów – wystarczy rodzenie dzieci przez płodne muzułmańskie kobiety...

Masakra z 13 listopada 2015 r. to zamach na całą Francję, szczycącą się swoją laickością, oraz na naiwną Europę. Kanclerz Angela Merkel szeroko przecież otwarła niemieckie granice dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i gorąco zapraszała do Europy. A miała w tym swój cel: uzupełnić niedobory siły roboczej na niemieckim rynku pracy. W konsekwencji wraz z uchodźcami przypłynęła wielka fala imigrantów ekonomicznych. Potwierdza się już fakt docierania z uchodźcami również terrorystów.

Papież Franciszek potępia zamachy w Paryżu. Zastanawia się, jak ludzkie serce mogło dokonać tak okrutnego barbarzyństwa, które zanurzyło Francję we krwi. Prosi o opamiętanie dla tych, w których rękach są losy świata. Dopytywany przez dziennikarza, określił paryskie zamachy jako część toczącej się w kawałkach trzeciej wojny światowej.

Wyrazy współczucia i wsparcia dla narodu francuskiego przekazali polscy biskupi w liście skierowanym do arcybiskupa Paryża. „Nie dajcie się zastraszyć i zwyciężyć złu!” – napisali. Na Jasnej Górze podjęto specjalną modlitwę, również w języku francuskim, za ofiary masakry oraz w intencji pokoju na świecie, który jest wyjątkowo zagrożony w sytuacji, gdy terrorystom z Państwa Islamskiego udaje się skutecznie przenieść konflikt z Syrii do Europy.

„Niedziela” 47/2015

Editor: Tygodnik Katolicki "Niedziela", ul. 3 Maja 12, 42-200 Czestochowa, Polska
Editor-in-chief: Fr Jaroslaw Grabowski • E-mail: redakcja@niedziela.pl