Modlitwa za nienarodzonych

Urodziny Mary Wagner w więzieniu

(Red.)

Coraz więcej osób, w tym także z Polski, przyłącza się do akcji „Różańcowy bukiet za nienarodzonych z okazji urodzin Mary Wagner”. Kanadyjka, która 12 lutego obchodziła 41. urodziny, odsiaduje kolejny wyrok za to, że modliła się przed kliniką aborcyjną.

Mary Wagner, kanadyjska działaczka pro-life, poprosiła zaprzyjaźnionych internautów, aby jako urodzinowy podarunek dla niej wybrali deklarację modlitwy różańcowej za dzieci nienarodzone. Można to uczynić na Facebooku (www.facebook.com/RosaryBouquetforBabies) lub przesyłając deklarację modlitwy e-mailem na adres: torontocatholicwitness@rogers.com (w tytule należy wpisać słowa „Rosary Bouquet”).

Poczta Polska wyemitowała znaczek z wizerunkiem Mary Wagner. Twarzy Kanadyjki ukazanej za kratami towarzyszy motyw czerwonej róży. To nawiązanie do wydarzeń z życia obrończyni życia, która trafiała kilkakrotnie do więzienia za to, że wręczała róże kobietom czekającym w klinikach aborcyjnych na dokonanie aborcji.

Jak poinformował na łamach portalu Stopaborcji.pl pomysłodawca przedsięwzięcia Jacek Kotula, znaczki będą wysyłane do znanych osobistości, m.in. do kanadyjskiego premiera, brytyjskiej królowej i papieża Franciszka.

Kartki do Mary Wagner można przesyłać pod adresem: Mary Wagner, c/o Vanier Centre for Women, P.O. Box 1040, 655 Martin St., Milton, ON, L9T 5E6, Canada.

„Niedziela” 8/2015

Editor: Tygodnik Katolicki "Niedziela", ul. 3 Maja 12, 42-200 Czestochowa, Polska
Editor-in-chief: Fr Jaroslaw Grabowski • E-mail: redakcja@niedziela.pl