Czytelnicy „Niedzieli” Żywą Koroną Maryi

Redakcja „Niedzieli”

Zbliża się jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Korony ofiarował papież Klemens XI, a uroczystego aktu koronacji dokonano 8 września 1717 r. Było to pierwsze w świecie takie wydarzenie poza Rzymem. W związku z przygotowaniami do jubileuszu Ojcowie Paulini zapraszają do tworzenia Żywej Korony Maryi – składania Królowej Polski naszych duchowych darów, by koronować Ją nie złotymi diademami, ale naszym staraniem o nawrócenie. Z pewnością wielu naszych Czytelników będzie chciało przyłączyć się do tej wyjątkowej akcji, do czego gorąco zachęcamy. Wystarczy pięć prostych kroków, aby włączyć się w inicjatywę: Czytelnicy „Niedzieli” – Żywą koroną Maryi.

Daj się zobaczyć Maryi: W kopercie prześlij na Jasną Górę lub do redakcji „Niedzieli” swoje zdjęcie, które zostanie umieszczone w Kaplicy Matki Bożej podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego, a następnie w Sali o. Kordeckiego na Jasnej Górze, tak abyś mógł je odnaleźć, gdy przybędziesz w pielgrzymce do Matki Bożej. Będzie to symbol, że Twoje życie zapisane jest w Sercu Maryi!

Złóż duchowy dar dla Maryi: Prześlij nie tylko swoje sfotografowane oblicze, ale wraz z nim ofiaruj Maryi swoje serce. Na odwrocie zdjęcia napisz, jaki duchowy dar pragniesz złożyć Matce Bożej. Niech będzie on świadectwem pragnienia przemiany życia – może to być np. spowiedź po wielu latach, postanowienie zerwania z uzależnieniem, regularne czytanie Pisma Świętego lub inny stały duchowy dar.

Weź Maryję do siebie: W odpowiedzi na Twój duchowy dar wypisany w Twoim sercu i na odwrocie nadesłanego na Jasną Górę zdjęcia otrzymasz wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej (wielkości A4) – jako znak, że jesteś diamentem w Żywej Koronie Maryi.

Diament z Korony. Złap kontakt z Maryją: Za pomocą umieszczonego przy artykule kodu pobierz bezpłatną aplikację na smartfon, a codziennie będziesz otrzymywał maryjną myśl, która pozwoli Ci nawiązać głębszą relację z Matką Bożą. Będą to motywy, które na nowo dadzą Ci nadzieję i zainspirują do nawrócenia.

Zdobądź dla Maryi nowy kontynent: Kontynentem tym jest Internet. Podbijmy go dla Maryi! Zbudujmy ogromną mozaikę Maryi Jasnogórskiej, wysyłając swoje zdjęcia w formie elektronicznej wraz z darem duchowym dla naszej Matki. Ukończona mozaika zaistnieje w Internecie i będzie umieszczona na wałach jasnogórskich. Zbieranie zdjęć do mozaiki rozpocznie się w maju przyszłego roku.
Patronat nad jubileuszem oraz inicjatywą Żywa Korona Maryi objęła Konferencja Episkopatu Polski wraz z przewodniczącym – abp. Stanisławem Gądeckim, metropolitą poznańskim.
Szczegółowe informacje i regulamin inicjatywy Żywa Korona Maryi znajdują się na stronie: www.koronamaryi.pl .
Zdjęcia i duchowe dary można przekazywać również za pośrednictwem redakcji „Niedzieli”: ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem na kopercie: „Czytelnicy «Niedzieli» – Żywą Koroną Maryi”.

„Niedziela” 43/2016

Editor: Tygodnik Katolicki "Niedziela", ul. 3 Maja 12, 42-200 Czestochowa, Polska
Editor-in-chief: Fr Jaroslaw Grabowski • E-mail: redakcja@niedziela.pl