Wręczenie aktu wyboru na prezydenta

Prezydent elekt Andrzej Duda – człowiek i prawnik z klasą

(Red.)

Prezydent elekt Andrzej Duda odebrał 29 maja akt wyboru na prezydenta RP. Uroczystość miała miejsce w Sali Białej pałacu w Wilanowie.

Zaświadczenie o wyborze w imieniu Państwowej Komisji Wyborczej wręczył przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, który podkreślił, że konstytucja stanowi, iż prezydent jest najwyższym przedstawicielem RP i gwarantem ciągłości władzy państwowej. Przypomniał przy okazji, że Andrzej Duda reprezentował śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w rozprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym. W ocenie przewodniczącego PKW ówczesna postawa Andrzeja Dudy świadczyła o „klasie człowieka i prawnika”.

Prezydent elekt podziękował Polakom za wybranie go na ten urząd i zapewnił, że rozumie swoje powołanie jako służbę całemu narodowi. Zwracając się do polityków, zaapelował:

– Chciałbym prosić, aby w tym okresie przejściowym zachowali państwo powagę w pracach parlamentarnych i rządowych i aby nie dokonywano poważnych zmian ustrojowych ani takich, które mogą budzić emocje i kreować konflikty.

„Niedziela” 23/2015

Editor: Tygodnik Katolicki "Niedziela", ul. 3 Maja 12, 42-200 Czestochowa, Polska
Editor-in-chief: Fr Jaroslaw Grabowski • E-mail: redakcja@niedziela.pl